Emet Kaymakamlığı tarafından Bilim ve Sanat Merkezlerinin tanınması, öğretmen, öğrenci ve veli farkındalığının oluşturularak bu kurumlara daha fazla öğrenci kazandırılması amacıyla, Kütahya Bilim ve Sanat Merkezine 26/09/2018, 25/10/2018 ve 06/11/2018 tarihlerinde ziyaretler düzenlendi.
       Kütahya Bilim ve Sanat Merkezini  ziyarete, muhtelif İlkokullardan 2. ve 3. Sınıflarında okuyan öğrenciler, idareci ve öğretmenler ile veliler katıldı.
         Kaymakam Hasan ÇİÇEK yapmış olduğu konuşmalarında “ Bu ziyaretleri gerçekleştirmemizdeki amaç, özellikle başarılı ve üstün yetenekli öğrencilerin ufuklarını geliştirmek, onlara okul içinde olduğu kadar okul dışında da farklı deneyimler kazandırmak, erken yaşta teorik bilgilerin dışına çıkarak deneysel ve görsel gözlemlerine katkı sağlamak ve hedeflerini büyütmelerine imkân tanımaktır.
         Öğrencilerimize sosyal, sanatsal ve akademik alanlarda yeteneklerinin keşfedilmesi ve alanlarında en üst seviyede yetişmeleri için,  bu tür yerleri tanıtıyor, buralardan yararlanmaları, eğitim ve destek almaları için de teşvik ediyoruz. Bundan sonra da bu tür ziyaretler ve gezileri düzenlemeye devam edeceğiz.  
         Öğrencilerimizin bilim ve sanat arenasında da söz sahibi olmaları, ülkemize ve dünyaya faydası olan bireyler olarak yetişmesi için Kaymakamlık olarak bütün imkânları seferber edeceğiz”  dedi.