Kaymakam Hasan ÇİÇEK, 10 Kasım ATATÜRK’ ü Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Kaymakam ÇİÇEK mesajında ; Askeri dehasını, milletin bağımsızlık ve vatan sevgisiyle birleştirerek tarihte eşine az rastlanır bir zafere imza atan Başkomutan Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün, yalnızca milletin değil bütün insanlığın saygısını, takdirini kazanmış bir asker ve devlet adamı olduğunu aktaran ÇİÇEK, şunları kaydetti:
“ Ülkemizin dört bir yandan düşman işgali altında bulunduğu, bir milletin yok olma tehlikesiyle karşı karşıya kaldığı bir dönemde liderlik vasfı ile Türk Milletine yol gösteren ATATÜRK’ ün öncülüğünde Cumhuriyet rejimine geçilmiş ve akabinde uygulamaya başlanan reformlar ile ülkemizde büyük bir dönüşüm ve büyüme süreci başlamıştır. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, kurtuluş mücadelesinin ardından kurulan yeni Türk Devletinde ortaya koyduğu ilke ve devrimleri ile de ileri görüşlü bir devlet adamı olduğunu tüm dünyaya göstermiştir. Bugün ülkemiz, dünyada hak ettiği konuma ulaşmak için emin adımlarla yol alırken, birlik ve beraberliğimizin daha da pekişmesi büyük önem arz etmektedir. Bu hususta milletimiz, devletimiz tarihten gelen sorumluluklarını yerine getirmekte, ülkemizin gelişmesi, büyümesi için var gücüyle çalışmaktadır.
Türkiye bugün, Cumhuriyetimizin kuruluş idealine uygun olarak özgür ve müreffeh dünyanın güçlü ve lider bir ülkesi, bölgesinde ve dünyada barışın öncüsü, medeni milletler camiasının saygın bir üyesi haline gelmiştir. Mustafa Kemal ATATÜRK, Cumhuriyet başta olmak üzere tüm kazanım ve başarıları kendisine değil Türk milletine mâl ederek, her zaman öncü ve örnek olmuştur.
10 Kasım Türk Milleti için; Büyük ATATÜRK’ ü anma günü olduğu kadar, sahip olduğu milli ve manevi değerlere sahip çıkarak, çağdaş uygarlık seviyesinin üzerine çıkma hedefimizi gerçekleştirme konusunda kararlılığını gösterme günüdür.
Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün bize emanet ettiği bu cennet vatanın ve Cumhuriyet’in, ilelebet var olması için göstereceğimiz çaba, O’na olan saygımızın en güzel ifadesi olacaktır.
Gelecek nesillerimizin de aynı şuur ve inançla bayrağı bizden devralacaklarına, Cumhuriyetimizi çok daha müreffeh bir devlet haline getireceklerine inancımız tamdır. Bu anlamlı günde; Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK' ü, onun şahsında tüm dava ve silah arkadaşlarını, Kurtuluş Savaşımızın tüm kahramanlarını rahmet, minnet ve şükranla anıyorum."